شرم راویان فتح از قلعه های روسپیان/درستایش نوری زاد

توین بی، بحثی دارد در این باره که تمدن های بزرگ زمانی به ورطه ی سقوط می افتند که در مواجهه با پرسش های نوین همان پاسخ های کهن را نکرارکنند.چیزی که اضافه توان کرد این است که تمدن ها اگر مکانیزم خودانتقادی و خود پرسشی نداشته باشند در مواجهه با جهان بیرون با شتابی شگرف فرو خواهند پاشید.اما رسیدن به فرایند خود پرسشی آن زمان اتفاق می افتد که در آغاز نفس پرسش گری را به رسمیت شناخت و سپس پرسش هایی که از جهان خارج می آیند را به شیوه ای دموکراتیک پاسخ داد.

مذهب به عنوان یکی از فراورده های جهان سنتی از قاعد ه ی کلی این جهان که نفی پرسش گری ست بر کنار نیست.چیزی که آن را به عنوان "امتناع تفکر در فرهنگ دینی" نام برده اند برخاسته از امتناع تفکر در سنت است که یکی از نتایج این اندیشه، خشونت است.اما چیزی که مارا به مذهب امیدوار می کند آن است که افرادی شجاع ونجیب برخاسته از همین مذهب و سنت بتوانند با قواعد همان اندیشه آن را  نقادی کنند.این گونه است که راویان فتح، شرمسار اما سربلند، خویشتن خویش را به مذبح می کشانند و قلعه های روسپیان این سرزمین را گریه ساز می کنند.

بر روشن فکران این سرزمین فریضه است که نوری زاد ها را به رسمیت بشناسند و به استقبال صدایی بروند که خود روزی خواهان حذف آنان بود اما امروزه طنینی متفاوت و دگرگون یافته است. باشد که روزی سر رسد که حافظ و محتسب سر یک سفره نشینند و چنان شود که عارف وعامی به رقص برخیزند و فلک را سقف بشکافند و خود حتا توان پرسش گری از تمدن های دیگر را داشته باشند.

 

/ 15 نظر / 12 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نارگستر

سلام دوست عزيز پست قشنگتو خوندم. اگه دوست داشتي به سايت ماهم سر بزن. اجراي مراسم نور افشاني ويژه جشن ها و عروسي ها فروش محصولات نور افشاني مجاز توليد داخل خوشحال ميشويم شريک جشنهايتان بشويم.

ادزفا0

سلام چه سايت جالبي داري به سايت ما هم سر بزن ads-fa.com

آیلین

کجایی حسین ؟ قلبم. ریه م . روحم . همه با هم درد میکنه... کجایی ؟؟؟

آیلین

چشم من درپی این قافله بر راه بماند .... [رویا]

آیلین

پس کجایی حسین ؟ کی بر میگردی ؟ به حضورت سخت نیازمندم. [افسوس]

سهراب

اول اینکه مذهب از تفکر نهی نمیکنه...حداقل تشیع اینجوریه...بعد نمیدونم کدوم نوری زاد رو میگی..اونی که تو لندنه یا اونی که تو اوینه...به هر حال این جماعت کوچتر از این حرف ها هستند که آبی ازشون گرم شه...حداقل از امثال شریعتی و آل احمد و مطهری و.... اینها بگو.

آیلین

بی تو مهتاااب شبی ی ی ی..... [رویا]بعد : [دلشکسته] و بعد تر : [افسوس] و بازم دوباره : [رویا] -- انتظااااارررررررر----

آیلین

از هر چی مسافرت سیاحتی تجارتی زیارتی صله ارحامی ی اشتی کنانی ی دودو ترکی ی ی متنفررررررررررررررررررر مممممم... -- جیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییغغغ ----[کلافه]

fist103.blogfa.com

سلام دوست من. وبلاگ خيلي قشنگي داري. اگه با تبادل لينک موافق بودي خبرم کن. _________________$$$$$$$_$$ $$$$ _________$$$$$$$$$$$$$$$$$__ $$$$ _____$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_ _$$$$ ____$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$ ___$$$_$$_$$$$$$$$$$$$$$$$_$ $$$$ __$$$$$_$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ $$ __$$$_$$_$$$$$$$$$$$$$$$$$_$ $$ __$$$_$$_$$$$$$$$____$$$$ _$$$$$_$$$$$$$$$$$ _$$$_$$_$$$$$$$$$$ _$$$_$$_$$$$$$$$$$ _$$$_$$_$$$$$$$$$$$ $_$$$$$$__$$$$$$$$$ $_$$$$$$___$$$$$$$$ _$$$$$$$$$__$$$$$$$ $_$$$$$$$$___$$$$$$ $$_$$$$$$$$___$$$$$ $$$_$$$$$$$$__$$$$$$ _$$$_$$$$$$$$$_$$$$$ $$$$$ __$$$$$$$$_$$$$ $$$$$$$ __$$$$$$$$$__$ $_$_$$$$$__$$$$$$$$$_$$$$ $$$__$$$$$__$$_$$$$$$$_$$$$ $$$$$$_$$__$$$$$$$$$$$$$$$ _$$$$$$$__$$$$$$$$$$$$$$$$ __$$$$$__$$$$$$$$$$$$$$$$$$ $__$$$__$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ $____$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ $$ $____$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$ $__________$$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$ $____________$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$ $______________$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$ $________________$$$$$$$$$$$$ $$$$$$ $____________

xy

salam.az vebet khosham umad.yesar ham be vebe ma bezan.montazere nazaret hastam.tamame matalebe ma ro bekhun.motmaen bash badet nemiad.baraye etela az site jadide ma va stefade az sms ha ham hatman ozv sho.mamnun www.xy.vcp.ir