شفتلهوس(یعنی یه چیز معلوم مجهول مثل زندگی)

چیزی که دنبالشی اینجا پیداش نمی کنی

لحظه ای شگرف در تاریخ دموکراسی ایران: بزرگ ترین نافرمانی مدنی در ایران در پیش رو

1- گذار از خشونت به طرح مسالمت آمیز مطالبات،نشان از رشد دموکراسی در ایران دارد.

2- پاسخ خشونت در ایران  چیزی به جز خشونت نبوده است.اما آیااکنون می توان برای نخستین بار،گل ها را به پیشواز گلوله ها برد؟

3-این موقعیت در حال حاضر نیاز شدیدی به نقد از طرف روشن فکران، تحلیل از طرف استراتژیست ها ، رهبری از طرف سیاست مداران و حمایت از طرف طیف های گوناگون اجتماع دارد.آیا این نافرمانی به یک کار جمعی می انجامد؟

4-موسوی وکروبی آیا در صحنه می مانند؟( تردیدی در جانم تنوره می کشد)این دو در این وضعیت، ظرفیت تبدیل شدن به قهرمانان ملی را دارند آیا تاریخ از آنان به نیکی یاد خواهد کرد؟

5-چونان که پیشتر ها گفته ام این جنگی میان اصلاح طلب ها واصول گرایان نیست. جنگ میان لایه های پنهان جامعه ای ست که شکاف طبقاتی در آن روز به روز بیشتر می شود ودراین میان ققنوسی جدید می خواهد از میان این آتش های خاکستر شده سر به بیرون آورد.

6- کودتای مخملی انقلاب مخملی زندگی مخملی.نقش مخملباف ها در نقش زدن به این قالی پرنقش ونگار چه سان خواهد بود؟

7-فرزند دوسال ونیمه خواهرم با زبان شیرینش می گوید:احمدی نژاد توتوله.تحلیل سیاسی ارائه می کند ومی گوید آقای خامنه گفته به احمدی رای بدین! (فردا پاسخ ما به این نسل پیش رو چه خواهد بود؟)

8- به جست و جوی جهانی بر آمده ام که در جایی فراتراز افق دور دست اندیشه ی مامنتظر است تا به پا سازیمش . گامی به پیش می نهم وگامی به پس . به پشت سر اما نگاه نمی کنم.

 

نویسنده : اسکلت : ۱:٠۱ ‎ب.ظ ; دوشنبه ٢٥ خرداد ۱۳۸۸
Comments نظرات () لینک دائم